Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Светскиот првак се договори со Реџина, а потпиша за Боависта!

Адил Рами (34) очигледно е дека не си стои на зборот. Имено пред неколку денови од таборот на италијанската Реџина имаше информација дека се е договорено, дека светскиот првак со Франција од Мундијалот во Русија 2018 година е нивни играч, но ете, денеска пресврт.

Некогашниот француски репрезентативец со 34 настапи, потпишал за португалската Боависта и веднаш беше промовиран.

Што се случилио во меѓувреме, зошто Реџина останала со “празни раце“, само Рами знае.

Колку за потсетување пред неколку месеци неговата бивша партнерка, познатата Памела Андерсон, имаше што да каже за неговиот карактер.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...