Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Ристовски: Ова со теренот е срамота… Нека ни кажат, па со време да си побараме друг терен

Стефан Ристовски можеби најдобриот поединец во македонскиот тим на денешната средба е разочаран од условите за игра, посебно од теренот кој не ги задоволува основните критериуми.

За мене ова не се само обични три бода, ова се златни три бода. Од страна гледано можеби ова не личеше на добар фудбал, но и гајле ми е за тоа дали сме играле добро, затоа што толку можеме на ваков терен. Сакам да упатам порака до надлежните за Градскиот стадион дека ова е срамота. Зборуваме за Македонија, која пред неколку години организираше Суперкуп, а сака да игра на Европско првенство. Ако мислат да продолжат со ваков терен, тогаш нека ни кажат со време за да си најдеме друг терен затоа што ова е срамота. Ние сме со недели затворени во карантини за да дојдеме и да изгинеме за македонскиот дрес и вака да бидеме пречекани… Срамота“, изјави Ристовски.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...