Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

МАРИХУАНА ПАЃАЛА ОД НЕБО! Минувачите растрчани да ги грабале “пакетчињата“ (видео)

Двае лица управувале со дрон.

Стотина кесички марихуана паѓале оваа недела од небо на централниот плоштад на Тел Авив, на радост занмените минувачи, кои потрчале да ги зграбат кесичките.

– Крајно време е драги браќа. Дали е тоа птица? Дали тоа е авион? Не тоа е зелен дрон, кој бесплатно дели марихуана – напишала групата “Зелен дрон“ во криптувна порака во апликацијата “Телеграм“, пренесуваат изреалските медиуми.

на кесички фрлени од дрон, на радост на минувачите кои побрзале да ги соберат пакувањата со марихуана од по два грама на Рабиновиот плоштад, пред гратската куќа на Тел Авив.

Двете лица кои управувале со дронот ги застанала полиција. Велат дека нема на ова да запрат. “Зелениот дрон“ најавил дека проектор “дож од марихуана“ ќе продолжи секоја недела на други локации во Изреал, каде што од небо ќе падне вкупно еден килограм од таа дрога.

Иако Изреал одобрил извоз на медицинска марихуана, произвотството, продажбата, купување и употребата на таа “мека дрога“ во “рекреативна цел“ и понатаму претставува прекршок.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...