Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

КОНЕЧНО ОФИЦИЈАЛНО: Челзи го претстави Каи Хаверц

По долги преговори и неизвесност кај фановите на Челзи, конечно од клубот го потврдија трансферот и официјално го презентираа Каи Хаверц како најновото засилување на сините од Лондон.

По забраната за трансфери и „заштедените“ милиони, Роман Абрамович го „одврза ќесето“ и ова лето значајно го засили тимот. Со трансферот на германскиот плејмејкер, Челзи го израмни најскапиот трансфер во историјата, бидејќи плати 80 милиони евра, исто колку што беше купен и Кепа Аризабалага. Сепак, Леверкузен може да добие уште 20 милиони, низ лесно достижни бонуси. 

Претходно Челзи ги доведе Хаким Зијеч, Тимо Вернер, Бен Чилвел, Тијаго Силва и Маланг Сар, но се шпекулира дека сеуште се “ловат” Деклан Рајс од Вест Хем и нов голман. Со сигурност може да се кажеме дека Челзи ќе биде навистина моќен во новата сезона!

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...