Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Бадијала се фалеше Вучиќ, И КОСОВАРИТЕ ДОБИЛЕ КЛУЧ ОД БЕЛАТА КУЌА

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вчера изјави дека ги добил клучевите од Белата куќа како подарок од претседателот Трамп, за да може секогаш да доаѓа. Денес, косовската делегација се пофали дека и таа го добила клучот, како подарок по потпишувањето на договорот, а тоа беше забележано на социјалните мрежи, каде шефот на неговиот кабинет, Ардита Души, се пофали со овој, на крајот, не толку уникатен подарок.

Души на својот Фејсбук профил напиша објава во која накратко изјави дека го добила клучот од Белата куќа и дека тоа е подарок од претседателот Трамп, а истото беше забележано и на Твитер.

Потсетуваме, претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вчера изјави дека добил повеќе подароци од претседателот на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп, меѓу кои се и клучевите на Белата куќа, како и дека претседателот на САД му рекол „секогаш може да дојде“.

„Ова е пенкало што го добив од Доналд Трамп. Само тој потпишува со него, бидејќи ми напиша порака на парче хартија. Ги добив и клучевите од Белата куќа. Трамп ми рече – „ова е за да можете секогаш да влегувате во Белата куќа“, изјави Вучиќ, додавајќи дека ќе им ги даде подароците на своите деца, додека договорот ќе се чува во архивите.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...