Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

MEСИ ДОНЕЛ ОДЛУКА: Останува во Барселона!

Се чини дека сагата околу Лео Меси во Барселона ќе заврши наскоро. Со назнака „Exclusivo“ аргентинската телевизија TyC Sports ја објави конечната одлука на најдобриот фудбалер на светот. Освојувачот на шест „Златни топки“ ќе остане во Барселона до крајот на договорот, 30 јуни 2021 година.

Со тоа ќе биде ставен крај на оваа приказна која веќе неколку денови кружи низ светот дека Меси ќе го напушти „Ноу Камп“ и ќе оди во друг клуб. Таткото на Меси, Хорхе Меси беше во преговарачка мисија со Барса. На почетокот не изгледаше дека двете страни ќе најдат заеднички јазик, но на крајот е решено соработката да биде продолжена до јуни 2021 година

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...