Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

MEСИ ДОНЕЛ ОДЛУКА: Останува во Барселона!

Се чини дека сагата околу Лео Меси во Барселона ќе заврши наскоро. Со назнака „Exclusivo“ аргентинската телевизија TyC Sports ја објави конечната одлука на најдобриот фудбалер на светот. Освојувачот на шест „Златни топки“ ќе остане во Барселона до крајот на договорот, 30 јуни 2021 година.

Со тоа ќе биде ставен крај на оваа приказна која веќе неколку денови кружи низ светот дека Меси ќе го напушти „Ноу Камп“ и ќе оди во друг клуб. Таткото на Меси, Хорхе Меси беше во преговарачка мисија со Барса. На почетокот не изгледаше дека двете страни ќе најдат заеднички јазик, но на крајот е решено соработката да биде продолжена до јуни 2021 година

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...