Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Чибишев: Не треба да се крева паника за есенски бран на корона

За нов бран на корона никој не знае, ние тврдевме дека ова ќе заврши во мај ќе прекине и дека летово ќе ослабе, но гледате што се случува, па тврдевме дека бројката ќе биде околу две илјади заразени, а стигнавме до бројка од скоро 15 илјади заразени, рече рече доктор Андон Чибишев на гостувањето на телевизија Алфа во емисијата Што не е јасно.

Докторот укажа дека е факт дека во есен и зима има вируси, болести, се седи во затворени простории.

-Но, вака да се најавува помпезно нов есенски бран е несериозно, но треба да се подготвуваме, ама тоа не се кажува едноставно системот треба да се подготви.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...