Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Хурем е трудна, чека второ дете! Таткото и сега непознат

Познатата турска актерка Мерјем Узерли, која се прослави по улогата на Хурем во серијата „Величествениот“ открила дека е трудна по втор пат. Во изјава за турските медиуми, навела дека е во петтиот месец од бременоста, но не сакала да каже кој е таткото. Воедно го открила и полот на бебето. Хурем инаку ја има ќерката Лара, која има шест години. 

– Трудна сум пет месеци. Ако се биде во ред, во јануари ќе родам девојче. Лара веќе одамна сака брат или сестра, пресреќна сум што таа желба наскоро ќе и се оствари. А и јас сум среќна затоа што имам свое семејство, рекла Мерјем, која не сакала да открие кој и е партнер, но признала дека е вљубена. 

– Некои работи сакам да ги зачувам за себе, рекла актерката.  

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...