Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Тачи го ПОЗДРАВИ потпишувањето на договорот

Косовскиот претседател Хашим Тачи го поздрави потпишувањето на спогодбата меѓу Белград и Приштина. Тачи изразил благодарност до американскиот претседател Трамп и неговиот претставник за дијалогот Ричард Гренел, за целиот процес. 

Истакнал и дека во Приштина сега ќе продолжат да работат на економскиот развој, работните места и понатамошната домашна и меѓународна консолидација. 

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...