Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

СО „ЗАСТАВА 101“ ДО ЛОНДОН – Драган од Струмица тргна на пат од 2.625 километри

Храбриот и одлучен струмичанец Драган Крстев вчера попладне со својот автомобил „Застава 101“ од 1974 година, од Струмица тргнал на долг пат 2.625 километри. Крстев со возило старо 46 години сака да стигне во Лондон.

Драган за портал Струмица Денес изјави дека сите овие години му било голема желба токму со овој југословенски автомобил да стигне возејќи до Лондон.

Иако, Крстев пред да тргне на овој долг пат посетил неколку искусни мајстори и направил целосна контрола на возилото, тој сепак за секој случај во автомобилот зел и резервни делови и опрема за ноќевање доколку се случи поголем проблем со „Заставата 101“.

Драган, вчера стигнал во Нови Сад и немал никаков проблем засега. Инаку, тој последните 20 години живее во Лондон и таму има свој автосервис.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...