Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Ристовски: Поразот во Ереван не сме го заборавиле, се надевам на победа утре

Десниот бек Стефан Ристовски на прес-конференцијата пред натпреварот со Ерменија ги искажа своите очекувања. Најпрво се осврна на густиот распоред кој доаѓа на почетокот на новата сезона, а се поради тоа што минатата сезона беше пролонгирана поради пандемијата.

„Распоредот е густ, нема алиби, мора да се одигра. Ќе биде напорно, вирусот ги поремети многу работите, но мора да се прилагодиме“, изјави Ристовски. 

Репрезентативецот го потенцира поразот од Ерменија во Ереван кога Македонија загуби убедливо, со надеж дека утре ќе биде поинаку.

„Тој пораз во Ереван не сум го заборавил. Резултатски лош, и самиот прием таму и начинот на кој Ерменија одигра… Се беше лошо. Се надевам на добар резултат утре.“, рече Ристовски. 

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...