Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Произведен е џин од злато, едно шише чини 1350 долари

Сè што сјае не е злато, но сигурно може да биде чаша џин…

Зборуваме за најновото издание на Liquid Gold Alcohol, претставено како џин од 24 карати, кој е направен со чисто злато. Произведен во Велика Британија, овој луксузен џин содржи богати билки како што се лаванда, семе од анасон и смрека, сите измешани со еден допир на течно злато. Џинот е создаден како рачна работа од професионални миксолози, и нуди свеж вкус со мазна завршница.

Коментирајќи за џинот од чисто злато, Дејвид Конор, неговиот творец, изјави: „Златото го користеле за консумирање најмудрите и најбогатите луѓе од памтивек. Во Александрија, пред 5000 години, златото се сметаше за минерал кој има бројни придобивки кога станува збор за медицината и емиграцијата. Во тоа време се веруваше дека ја стимулира виталноста. Денес, студиите покажуваат дека содржи траги на уникатни минерали со неверојатни својства, што му дава шпекулативна вредност. За нас, тоа ги подобрува перформансите на телото и умот и промовира добро расположение.

Ако сте заинтересирани да го испробате златниот џин, можете да најдете повеќе детали на официјалната веб-страница на брендот. Инаку, цената на едно шише е 1.350 долари.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...