Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Претседателот Доналд Трамп во Овалната соба го претстави историскиот договор! (видео)

Во Овалната соба во Белата куќа во Вашингтон делегациите на Белград и Приштина ја потпишаа спогодбата за нормализација на економските односи.

Во Овалната соба, која е канцеларија на претседателот на САД Доналд Трамп, поставени се две дополнителни маси, зад кои секој седина своја страна, претседателот на Србија Александар Вучиќ и косовскиот премиер Авдулах Хоти, а во средината шефот на американската држава.

President Trump Announces Serbia and Kosovo News

President Trump just announced a historic breakthrough between Serbia and Kosovo!

Gepostet von The White House am Freitag, 4. September 2020

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...