Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Претседателот Доналд Трамп во Овалната соба го претстави историскиот договор! (видео)

Во Овалната соба во Белата куќа во Вашингтон делегациите на Белград и Приштина ја потпишаа спогодбата за нормализација на економските односи.

Во Овалната соба, која е канцеларија на претседателот на САД Доналд Трамп, поставени се две дополнителни маси, зад кои секој седина своја страна, претседателот на Србија Александар Вучиќ и косовскиот премиер Авдулах Хоти, а во средината шефот на американската држава.

President Trump Announces Serbia and Kosovo News

President Trump just announced a historic breakthrough between Serbia and Kosovo!

Gepostet von The White House am Freitag, 4. September 2020

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...