Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

На Табановце уапсена жена од Србија која НЕЗАКОНСКИ ПРЕСТОЈУВАЛА ВО МАКЕДОНИЈА

Жена од Србија била приведена на „Табановце’ бидејќи незаконси престојувала во Македонија.

На 03.09.2020 во 10.00 часот на Граничен премин Табановце, при пасошка контрола било утврдено дека М.П.(38) од Р.Србија незаконски престојувала во Република  Македонија, велат од МВР.

Таа била приведена во Полициската станица Табановце и предадена на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...