Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Надлежните никако да го решат проблемот: Уште две скопјанки искасани од кучиња скитници

На 03.09.2020 во 12.30 часот во Полициската станица Гази Баба, С.М.(60) од Скопје пријавила дека на ул.„Гемиџиска“ била касната од куче скитник.

На 03.09.2020 во 14.00 часот во Полициската станица Гази Баба, А.П.(20) од Скопје пријавила дека на ул.„Париска Комуна“ била нападната од кучиња скитници при што се здобила со повреди.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...