Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

МОРБИДНА ПОРАКА од момчето кому мајката му ги уби браќата и сестрите

Преживеаното момче Марсел, чија 27-годишна мајка отру 5 од своите 6 деца, пред да се обиде да си го одземе животот со фрлање под воз, му испратило порака на својот надобар другар Макс, пренесува „РТЛ“.

Новинарите разговарале со Макс, кој им кажал дека никогаш не видел никој од семејството на Марсел, иако тој му кажал дека има повеќе браќа и сестри.

– Главно беше тажен, рекол најдобриот другар на момчето и додал дека Марсел после злосторството му испратил порака на Ватс Ап во која пишувало: Само сакав да ти кажам дека повеќе никогаш нема да ме видиш. Моите браќа и сестри се мртви!

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...