Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Кизиќ и Гашовски отпаднаа од списокот на Алушовски за дуелот со ППД Загреб

Вардар 1961 вечерва (20:30 часот) на сметка на ППД Загреб ќе се обиде да дојде до финалето во СЕХА-лигата, во која ја има улогата на бранител на титулата. Стратегот, Стевче Алушовски за дуелот со хрватскиот тим нема да смета на младиот голман, Марко Кизиќ и младиот пивот Гашевски, кој ќе ја почека својата шанса.

Добро е познато дека во Задар, Вардар 1961 отпатува без капитенот, Стојанче Стоилов, кој се опоравува од Ковид-19.

ВАРДАР 1961: Ристовски, Кантегрел, Валчак, Јагуриновски, Димитриоски, Георгиевски, Дисингер, Јотиќ, Калараш, Гаџа, Чупиќ, Талески, Дибиров, Вујин, Векиќ, Мишевски.

ЗАГРЕБ: Јандриќ, Ашанин, Вистороп, Мраковчиќ, Мандиќ, Божиќ Павлетиќ, Буриќ, Вуглач, Обрадовиќ, Стојниќ, Божовиќ, Матановиќ, Хрстиќ, Млакар, Граховац, Влах.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...