Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Иниеста го доживеа најголемиот срам во кариерата

Андрес Иниеста го доживеа најтешкиот пораз во неговата кариера, и тоа во дресот на јапонски Висел Кобе. Неговиот тим беше поразен со 6-0 во рамките на Лига Куп на Јапонија од Кавасаки Фронтале.

Искусниот фудбалер велезе при 4-0, но не успеа да го ублажи поразот, Висел Кобе прими уште два гола. Ова е најтежок пораз за него од октомври 2022 година кога Барса Б беше совладана од Херкулес со 5-0.

Поразот беше толку срамен што Иниеста мораше да им се извини на фановите преку социјалните мрежи.

„Многу е тешко. На сите наши навивачи можеме само да им се извиниме за оваа игра“, напиша на Иниеста.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...