Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ИМА ТРИ ДЕЦА, А ИЗГЛЕДА СОВРШЕНО – Бијонсе денес наполни 39 години (ФОТО)

Американска пејачка, текстописец и продуцент Бијонсе денес го слави својот 39-ти роденден. Познатата пејачка со ангелски глас е родена на 4 септември 1981 година, а од самиот почеток на нејзината кариера ги сруши сите музички рекорди.

Денес таа има стотици музички награди на своите полици и е една од најбогатите и највлијателните дами на естрадата. Бијонсе пораснала во Хјустон, а кога имала осум години со нејзината пријателка од детството Кели Роланд, се појавила на аудиција за женска музичка група, за подоцна да биде формирана и да го носи името “Destiny’s Child“

Првите големи музички успеси ги постигна кон крајот на 90-тите како главен вокал на групата, која подоцна стана една од најуспешните женски групи на сите времиња. Со таа група, Бијонсе има продадено повеќе од 50 милиони копии на албуми ширум светот, додека како соло изведувач досега има продадено повеќе од 75 милиони албуми.

„Survivor“, „Jumpin Jumpin“, „Say My Name“, „Bill Bills Bills Bills“ и „Independent Women“ се само дел од насловите на хитовите на женската група, со кои девојките ја освоија публиката ширум светот. Нивниот менаџер беше татко на Бијонсе, но поради лошото раководство на групата, тие престанаа да соработуваат со него.

Бијонсе подоцна ја напушти групата и стана една од најдобрите и најпознати соло изведувачи. Таа е во брак со Џеј Зи од 4 април 2008 година. Според списанието Форбс, пејачката Бијонсе и нејзиниот сопруг Џеј Зи се најплатената двојка во светот

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...