Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Девицата треба да внимава на кого верува, А ЛАВОТ ТРЕБА ДА ИМА ТРПЕНИЕ ВО ПЛАНОВИТЕ

Дневен хороскоп за петок, 4-ти септември 2020.

ОВЕН

Денеска сте многу комуникативни и отворени за сите видови соработка. Пробајте често да ја будите својата комуникативност, луѓето сакаат отворени личност и тоа ќе ви донесе само добри работи. Можна е прилика за уживате со саканата личност на некое невообчаено место.

БИК

Административните проблеми го успорува вашиот напредок, но некои процедури мора да ги почитувате. Доколку направите и најмала грешка може да се вратите на почетокот, затоа бидете трпеливи. Прочитајте некоја интересна книга или гледајте некој добар филм, долго тоа не сте го сториле.

БЛИЗНАЦИ

Рокот за завршување на работата ви истекува и ве фаќа паника поради тоа. Вдишете длабоко и бидете смирени, имате време за се. Превземете одговорност за вашите грешки, бидете рели. Иако уживате во слободното време, искористете го тоа време за активности кои баш и не ги сакате, ама вашиот партнер ужива во нив.

РАК

Колегите се потпираат на вашата зрелост, но немојте да допуштите да работите некои работи место нив. Комуникацијата чини чуда, само бидете искрени и пратете порака на вистинскиот начин. Денеска нервите ви се малку слаби, и не дозволувајте партнерот тоа да го искористи.

ЛАВ

Некои луѓе едноставно не можете да ги убедите да размислат поинаку, затоа немојте да губите време на тоа. Имајте трпение во своите планови иначе се може да падне во вода. Расположени луѓе околу вас е она што ви е потребно денеска.

ДЕВИЦА

Некои работи се поинакви на работата отколку што изгледаат. Не веруваје секому кој ве удира по рамото, верувајте оние кои умеат да ви упатат и критика од време на време.

ВАГА

Не може да ја остварите целта на работа, без јасно дефинирана стратегија. Ризикот е истотака нешто што не може да го предвидите, но може да очекувате да ги загрози вашите планови. Во одлична форма сте денеска, направете се така да остане и во следните денови. Немојте да обрнувате внимание на коментарите.

ШКОРПИЈА

Нови прилики за работа може да се случат и кога најмалку се надевате, на улица, во продавница, во кафуле… Тоа се неко знаци на кои мора да им дадете значење. Партнерот бара промени и можеби е во право. Вклучете се во заедничко решавање на проблемите за повторно да се зближите за да направите вистинска работа.

СТРЕЛЕЦ

Духовите сте и на така оставате добар впечаток на соработниците. Дружете се со колегите и надвор од работа, тоа е добро за подобрување на продуктивноста и ефективноста на работа. Изненадете ја денеска саканата личност со некој мал подарок, овој гест ќе ја натера да се чувствува сакано.

ЈАРЕЦ

Разбудете го уметникот во себе, искористете убаво и корисно за организацијата на работата да ја подигнете на повисоко ниво. Немојте да ги криете емоциите, емотивноста е одлика на големи луѓе. Ќе ви годи малку рекреација денеска, вие одлучете дали тоа ќе биде во претпладневните или попладневните часови.

ВОДОЛИЈА

На работа сакате да остварите резултати и сите да бидат задоволни, тоа остава одличен впечаток на вашите колеги и тоа ќе умеат да го ценат. Во љубовта ви недостасува оној жар и емоција како некогаш. Чувствувајте се повторно млади и освојувајте ја личноста која ви значи, малку по малку.

РИБИ

Денеска имате влијание на колегите повеќе од обично. Искористете го тоа во ваша корист, но немојте да претерувате. Тоа ќе ви се врати. Подобро изгледате кога сте добро расположени, тоа луѓето околу вас го забележуваат и немојте да се чудите доколку денеска добивате комплименти.

најчитани вести

Македонија

Советничката од ВМРО-ДПМНЕ во Битола, Анита Ангелевска која викендов побара оставка од претседателот на партијата Христијан Мицкоски за „Утрински брифинг“ на Слободен печат појасни...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Македонија

Христијан Мицкоски минатата недела во тајност заминал од државата и според високи партиски извори отишол на средби во Белград. Од партијата официјално молчат околу...