Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Бока Јуниорс со 18 заразени фудбалери!?

Бока Јуниорс има дури 18 играчи со позитивни тестови на Ковид-19, потврдено е од овој клуб. Тимот ги прекина тренинзите, цела екипа е во изолација, а идентитетите на играчите не се откриваат.

Се наведува дека 10 играчи имаат мали симптоми, додека осум од нив се асимптоматски.

„Сите ќе останат под строга излација во согласност со протоколите“, наведуваат од тимот.

Бока новата сезона треба да ја отвори со Либертад од Парагвај, но сега тој меч е под знак прашалник.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Предмалку изби пожар во Зегин на Партизанска во Центар, две возила на пожарна се обидуваат да го стават под контрола.

Спорт

Вардар е во големото финале на СЕХА – лигата!!! Oткако многумина ги прежалија, Ристовски е јунакот на Вардар, кој одбрани неколку супер топки и...