Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Бока Јуниорс со 18 заразени фудбалери!?

Бока Јуниорс има дури 18 играчи со позитивни тестови на Ковид-19, потврдено е од овој клуб. Тимот ги прекина тренинзите, цела екипа е во изолација, а идентитетите на играчите не се откриваат.

Се наведува дека 10 играчи имаат мали симптоми, додека осум од нив се асимптоматски.

„Сите ќе останат под строга излација во согласност со протоколите“, наведуваат од тимот.

Бока новата сезона треба да ја отвори со Либертад од Парагвај, но сега тој меч е под знак прашалник.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...