Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ШОК ЗА ВУЧИЌ! Во Вашингтон се бара Србија да го признае Косово денес!

Српските медиуми пренесуваат дека на почетокот на состанокот во Белата Куќа, на претседателот на Србија, Александар Вучиќ му е предаден документ на кој Србија треба да го признае Косово уште денес.

„Се е пред време спремно, Албанците знаеа се“ , пренесуваат српските медиуми повикувајќи се на дипломатск извори.

Сеуште никој официјално ја нема потврдено информацијата.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...