Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Шалке на „босански погон“: Ибишевиќ потпиша, се чека на Колашинац

Од порано беше јасно дека Сеад Колашинац е блиску до враќање во таборот на Шалке. Денеска и самиот тој го потврди, откако се согласил од фамилијарни причини да се врати во Гелзенкирхен, каде играше пред да се пресели во Арсенал. Колашинац дури се согласил за тројно помала плата, само да се врати „дома“.

„Сакам да се вратам. Сакам ќерка ми да учи во Германија“, истакнал Колашинац.

Денеска свој потпис на договорот со Шалке стави Ведат Ибишевиќ. Искусниот голгетер се раздели со Херта, и во иднина ќе игра во Гелзенкирхен. Тој е поранешен соиграч на Колашинац во репрезентацијата на БИХ.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...