Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

ФФМ донираше 1.000 столчиња за стадионот на Чаир!

Уште една донација на Фудбалската Федерација на Македонија со цел подобрување на условите во мак – фудбалот. Како што информираат од ФК Шкупи,ФФМ донирала 1.000 столчиња за старата трибина на стадионот со кои ќе се опреми со цел гледачите кои ќе присуствуваат на натпреварите да имаат комфорни услови.

Да споменеме дека набрзо ќе биде пуштена во употреба и новата трибина на стадинот на Чаир, која е донација на УЕФАФФМ и Општината Чаир.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...