Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

УТРЕ ВНИМАВАЈТЕ: Ќе дува силен ветер од 70 км на час

Посвежо време и ветер од северен правец кој на места ќе надминува брзина од 70 км на час, најавуваат метеролозите за утре.

Од УХМР најавуваат дека следува период на претежно сончево време. Утре ќе биде посвежо со засилен, повремено силен северен ветер кој на места ќе надминува брзина од 70 км/час. Потоа во следните денови утрата ќе бидат посвежи, а дневната температура ќе биде во пораст.

Утринските температури ќе се движат од осум до19 степени, дневните од 24 до 34 степени

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

Светски познатата пејачка Ерика Баду изненади многумина кога на Twitter објави дека е позитивна и негативна на тестот за вирусот корона. Ерика направи брз...