Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

УС Опен: Ѓоковиќ лесно се справи со Едмунд

Иако го загуби првиот сет во 7:6, Новак Ѓоковиќ во следните три го „прегази“ Едмунд од Велика Британија, и го совлада на крајот со 3:1.

Следните сетови најдобриот тенисер на Светот ги доби со 6:3, 6:4 и 6:2, и со тоа се пласираше во 1/16 финалето на УС Опен. Таму ќе игра со Штруф од Германија, кој е 28-ми на АТП Листата.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...