Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

СКОПЈЕ НАДМИНА 6000 ЗАРАЗЕНИ ОД ПОЧЕТОКОТ – Аеродром го замени Чаир на врвот со најмногу активни

Во Скопје изминатите 24 часа се регистрирани 46 новозаболени од коронавирусот, додека 59 се оздравени. Вкупната бројка од почетокот на пандемијата изнесува 6013 од кои активни се 744.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Чаир – 90

• Гази Баба – 78

• Аеродром – 103

• Карпош – 80

• Центар – 78

• Кисела Вода – 85

• Ѓорче Петров – 40

• Бутел – 52

• Шуто Оризари – 29

• Студеничани – 28

• Сарај – 22

• Арачиново – 14

• Илинден – 13

• Сопиште – 7

• Чучер Сандево – 3

• Петровец – 8

• Зелениково – 2

• Странец – 8

• Нераспределен-4

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...