Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Ројс: Ме излекуваа магичните раце на физиотерапевтот

Марко Ројс после шест месеци се враќа на терените. Тој се очекува да настапи на Куп дуелот помеѓу Борусија Дортмунд и Дуизбург, со кој ќе почне новата сезона во Бундеслигата.

Ројс никако да се опорави од повредите, а кога најмалку се очекуваше, се приклучи на тренинзите на тимот пред две недели. Тој вели дека бил излекуван со „магија“.

„Ме спасија магичните раце на физиотерапевтот Ралф Франк. Тој успеа да ми одвои нервот од тетивата без голема болка, и така се вратив порано од предвиденото“.

Ројс нема среќа со повредите. Отсуствува секогаш во клучните моменти за својот тим, а поради повреди го пропушти и Мундијалот во Бразил 2014 година, каде Германија го освои златото.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...