11 C
Skopje
недела, април 18, 2021
spot_img

„Пошта“ доби ЗЕЛЕНО СВЕТЛО да почне постапка за нов договор за услугите за платен промет

Владата на денешната седница даде согласност АД „Пошта“ да отпочне постапка за преговори за склучување на нов договор за соработка со банка преку која ќе ги врши услугите од платен промет.

Досега, АД „Пошта“ ги вршуваше услугите од јавен промет преку „Еуростандард банка“, но по отворањето на стечајната постпка на банката, АД „Пошта“ остана без можност да ги извршува овие услуги.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести