Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Модриќ: Заминувањето на Меси од Барселона ќе биде голема загуба за шпанското првенство

PARTIDO DE COPA ENTRE REAL MADRID Y BARCELONA. FINAL

Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Модриќ ги сподели своите ставови за можното заминување на напаѓачот Лионел Меси од Барселона.

– Ќе биде голема загуба за шпанското првенство. Иста како со заминувањето на Кристијано Роналдо. Сепак, не може да се размислува за минатото. Ова е фудбал. Ако Меси замине, шпанското првенство сериозно ќе загуби во престиж, но ние треба да одиме напред“, рече Модриќ.

Претходно беше објавено дека Меси има намера да ја напушти Барселона ова лето. Според извештаите во медиумите, главен претендент за 33-годишниот Аргентинец е Манчестер сити.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...