Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Милевски: Секоја чест на момците, покажаа дека можат да се носат со најдобрите

Селекторот на младинската репрезентација на Македонија Благоја Милевски посочи дека неговите избраници одиграле одлично и добро се носеле против шпанските фудбалери кои се стандардни во најдобрите шпански клубови.

Нашата примарна работа е да селектираме и да правиме фудбалери-репрезентативци кои во иднина ќе бидат дел од А репрезентацијата. Поголем дел од играчите вечерва покажаа дека и тоа како може да се смета на нив во иднина и тоа е нашата примарна работа. Што се однесува до нашата група се е отворено до крај, пред квалификациите Шпанија беше фаворит и тоа сега и бодовно го покажува  но според она што го покажа против нас, односно ние што го покажавме против екипа составена од играчи кои се стандардни во најдобрите шпански клубови немам што друго да кажам освен секоја чест на моите момци“, вели Милевски.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...