Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

И ЧЕТВРТИОТ БРАК – ПРОПАДНА: Борис Новковиќ со убавата Ирис има ќерка, со необично име од две букви а сега…

Љубовта згаснала, а пејачот сега има четири неуспешни брака.

Еднаипол година од веначање и 17 месеци од раѓање на ќерката Си, загрепскиот пејач Борис Новковиќ и неговата четврта жена Ирис Волф, која е 25 години помлада од него, повеќе не се заедно.

Оваа вест е потврдена од магазинот “Глорија.хр“, а Борис позади себе има три брака со што во Хрватска добил неофицијална титула – крал на пропаднати бракови бидејќи во триесет години склучил три заедници.

https://www.instagram.com/p/B6yJN-EpgF6/?utm_source=ig_embed

Првата жена на Борис била глумица Бојана Грегориќ, со која бил пет години во брак. После тоа тринаесет години бил во брак со новинарката Луција Матиќ. Со неа има два сина од 6 и 3 години.

Вториот брак се распаднал, како што пишувале хрватските медиуми, Борис Новковиќ се вљубил во сликарката Ива Вишошевиќ со која бил скоро три години.

Трет брак склучил со Инес Катиќ која е дваесет години помлада. Тој брак траел само пет месеци.

– Сите кои предвидувавте неславен крај, уживајте во тоа и мислете дка сте во право. Не сте, јас ќе уживам во својата искреност и секогаш и повторно ќе се дадам целиот себе за љубов. Ако треба четвр и пети и десетио пат. Верувам во вистинска љубов, засекогаш. И нема друг коментар. Ти благодарам Инес! – напишал тој на Фејсбук во една прилика.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...