Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Избега од Ц. Звезда за да оди во Втора лига на Турција

Антонио Томане, еден од најдобрите фудбалери на белградска Ц. Звезда, кариерата ја продолжува во Турција. Според весникот „Журнал“, иако беше најавен негов трансфер во Сиваспор, сепак, Португалецот ќе игра во втората лига на Турција во дресот на Самсунспор.

Белграѓани ќе добијат сума од 600.000 евра како отштета за трансферот. Томане инсистираше на заминување од Ц. Звезда затоа што сметаше дека има недоволна минутажа. Тој беше човекот кој со голот во Тирана и донесе на Ц. Звезда пласман во следната рунда од квалификациите за ЛШ.

sportmedia.mk

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...