Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ДЕТАЛИ ЗА ГРОЗОМОРНОТО УБИСТВО: Мајка си ги убила петте деца, најмалото имало една година

Морничава глетка денес затекнала германската полиција која во стан пронашла тела на пет деца во градот Солинген. Билд јавува дека децата ги убила мајката која подоцна се фрлила под воз и со тешки повреди веднаш е префрлена во болница.

Шестото нејзино дете, 11-годишен син, пронајден е неповреден во станот на неговата баба. Убиените деца пак биле меѓу 1 и 8 години (1, 2, 3, 6 и 8 години).

Полицијата соопштила неколку детали за овој случај, но без податоци за причината на смртта на децата. Бројни полициски сили се на терен и истрагата е во тек. Случајот го пријавила бабата на децата, која пријавила дека нејзината 27-годишна ќерка убила пет од своите деца.

најчитани вести

Македонија

Советничката од ВМРО-ДПМНЕ во Битола, Анита Ангелевска која викендов побара оставка од претседателот на партијата Христијан Мицкоски за „Утрински брифинг“ на Слободен печат појасни...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Македонија

Христијан Мицкоски минатата недела во тајност заминал од државата и според високи партиски извори отишол на средби во Белград. Од партијата официјално молчат околу...