Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

ГОТОВО Е: Челзи заврши работа за Хаверц, но праќа свој играч во Леверкузен

Челзи од следната недела ќе го има на располагање и германскиот фудбалер Каи Хаверц. Наводно „сините“ веќе постигнале договор околу ангажманот на германскиот репрезентативец, кој следната недела и официјално ќе биде промовиран.

Според најавите, целиот трансфер би чинел 100 милиони евра, но Челзи исто така се согласил да пушти на позајмица една сезона еден свој играч. Станува збор за штотуку потпишаниот Маланг Сар. Стоперот би требало целата идна сезона да ја мине во Леверкузен, за да биде остварен овој трансфер.

Сар пред неколку дена потпиша со „Сините“.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...