Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Георгиевски пред полуфиналето со ППД Загреб: Очекувам голема борба, се надевам на финале

Петкратниот освојувач на СЕХА лигата, екипата на Вардар, утре ја очекува деветтиот настап на завршните турнири од регионалното натпреварување. Во пресрет на дуелот со ППД Загреб, своите очекување за полуфиналето ги искажа и новото засилување за „црвено-црните“, Гоце Георгиевски.

„Реално ние сме нова екипа, меѓу кои и јас. Секогаш е тешко за екипата и за тренерот да се вкомпонираме на стартот на сезоната. Секој ќе си ја добие својата шанса, а најважно е за тимот да игра што покомпактно. Треба време, но како што минува периодов играме се подобро. Загреб ни е добро познат противник, иако имаат малда екипа и нов тренер. Очекувам голема борба, се игра без публика и ќе биде како на неутрален терен и за двата тима. Се надевам на финале. Овој слаб старт не мора да значи ништо, бидејќи сезоната е долга, а има време да се наместат коцките“, вели крилото на бранителот на титулата од минатата сезона.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...