Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

(ВИДЕО) Жан Клод Ван Дам во нова главна улога, овој пат како танчар во видео спот

Познатиот актер од филмовите со боречки вештини, Жан Клод Ван Дам, ја доби главната улога во спотот за новиот сингл „Ултрарив“ (Ultrareve“ од групата „Ерон“ (AaRON). Видеото го режирала неговата ќерка Бјанка.

Според зборовите на Симон Бирет и Оливер Курзиер од „Ерон“, Ван Дам ги контактирал затоа што му требала музика за неговиот нов филм. Тогаш тие му рекле дека го завршиле снимањето на новиот албум, што го заинтересирало Ван Дам.

Жан Клод ни се јави и ни кажа колку оваа песна му значи. Ни предложи неговата ќерка Бјанка да го режира видеоспотот кој би бил снимен во Лос Анџелес. Така сонот стана реалност – велат изведувачите од бендот.

Во изработката на спотот не учествувала само Бјанка Ван Дам, туку и неговиот син Крис Ван Дам кој работел како камерман.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...