Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

„Бомба“ во хрватскиот фудбал: Осијек тајно го договорил Бјелица!?

Иако беше посакуван од многу клубови како Фенербахче, Бешикташ и некои италијански прволигаш, Ненад Бјелица на крајот би можел да се врати во хрватскиот фудбал, и тоа во – Осиек.

Хрватските медиуми објавуваат дека ноќеска Бјелица прифатил да биде тренер во Осиек, тим кој има сериозни амбиции сезонава, откако се засили со неколку добри и проверени имиња.

Бјелица до неодамна беше дел од Динамо, со тој клуб играше одличен фудбал, направи успех во Европа, меѓутоа пред неколку месеци сосема неочекувано доби отказ од страна на раководството.

Па така, ако е ова вистина, тогаш ќе има веднаш можност за одмазда.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...