Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Бејл со порака до Реал: Исплатете ме, па ќе си одам!

Продолжува сагата во Реал Мадрид наречена – Герет Бејл. Најново е тоа што тренерот Зинедин Зидан побарал од челниците на клубот по секоја цена да се ослободат од репрезентативецот на Велс. Зидан навел барем пет причини зошто не сака да го види Велшанецот во својата соблекувална.

Но проблемот е во тоа што Бејл не ни сака да разговара на таа тема. Едноставно преку својот менаџер порачал дека тој има договор со Реал Мадрид уште две години, и дека ако “кралевите“ сакаат да се ослободат од него, тогаш ќе мораат во целост да го исплатат. А да потсетиме дека Бејл во Реал зема 17 милиони евра годишно. Значи станува збор за сума од 34 милиони евра, која достигнува и до 70 ако се земе бруто платата, но и сите бонус и премии кои Бејл би можел да ги земе во следните две сезони.

Сега на ред е да реагира лично Дон Флорентино Перез, првиот човек на кралскиот клуб.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...