Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Јувентус има понуда за Луис Суарез која не се одбива

Јувентус е новиот фаворит за потписот на Луис Суарез. И покрај најавите дека Уругваецот е најблиску до МЛС лигата, италијанскиот новинар Николо Шира, вели дека „Старата Дама“ има понуда за 33-годишниот голгетер кој нема да ја одбие.

Торинскиот гигант е подготвен да склучи тригодишен договор со досегашениот напаѓач на Барселона со плата од 10 милиони евра годишно, плус бонуси. Според изворот, преговорите меѓу Јувентус и напаѓачот се во напредна фаза, иако за Суарез беа заинтересирани и ПСЖ и Ајакс, а најдобра понуда му даде Интер Мајами на Дејвид Бекам.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...