Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Уапсени двајца делчевци за незаконит лов

На 01.09.2020 во 22:30 часот во с.Панчарево, полициски службеници од Полициска станица за Граничен премин и Граничен надзор Делчево, поради постоење основи на сомнение дека вршеле незаконит лов, од слобода ги лишиле М.Д.(26) и Т.И.(38), двајцата од с.Панчарево, делчевско.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...