Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

УАПСЕНА СОРАБОТНИЧКА НА МИЛО ЃУКАНОВИЌ ЗАРАДИ КРАЖБА НА ГЛАСОВИ (ДЕТАЛИ)

Милена Орландиќ, која во име на Демократската партија на социјалистите извршила увид во изборниот материјал на општинската изборна комисија во Подгорица, е уапсена и задржана во полиција, потврдено е во ОДТ Подгорица.

Како што беше објавено денес, таа се обидела да отстрани два контролни купони на избирачките места, за да не се совпаднат со бројот на гласачките ливчиња.

– Државниот обвинител во Основното државно обвинителство во Подгорица дал наредба лицето М.О. лишена од слобода поради основано сомнение дека сторила кривично дело уништување на материјали за гласање и е однесена на распит кај државниот обвинител – изјави портпаролот на ОДТ Подгорица, обвинителката Милица Мандиќ.

По сослушувањето, ќе се одлучува за притвор.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

Светски познатата пејачка Ерика Баду изненади многумина кога на Twitter објави дека е позитивна и негативна на тестот за вирусот корона. Ерика направи брз...