Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Столе утре го прави првиот тест, Вардар 1961 без капитенот во Задар

Стојанче Стоилов нема да биде со својот тим на фајнл-фор завршницата. Првпат откако ја презеде капитенската лента, македонскиот репрезентативец ќе ги гледи своите момци преку ТВ-екраните.

Тој пред десетина дена беше позитивен на Ковид-19, веднаш беше пратен во самоизолација, а веќе утре ќе го направи првиот контролен тест. Најважно е дека големиот борец се чувствува добро, сите се надеваат дека наскоро ќе се приклучи на тимот.

Стоилов го пропушти дуелот со Нексе во Скопје, неговата помош во редовите на актуелниот регионален и европски првак и тоа како се почувствува.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

ИТНО! ИТНО! ИТНО! Потребна е донација од крвна плазма од пациент со крвна група НУЛТА НЕГАТИВ кој веќе го прележал COVID-19! Донацијата е потребна...