Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

СРПСКАТА ВОДИТЕЛКА ИСКРЕНА ЗА РАЗВОДОТ: Секоја жена барем еднаш во животот мора да спие со погрешен маж!

Откако влезе во бракоразводната парница, српската водителка Сања Маринковиќ одлучи своето искуство да го претвори во мала експертска анализа и да го сподели со своите следбеници на Инстаграм.

Сметам дека секоја жена мора да си даде шанса да испие едно кафе, да спие со погрешен маж, да плаче пред многу луѓе, да падне од потпетиците или да испрати порака и да рече никогаш нема, вели Сања во објавата.

„Па, и не мора, но …“, додаде таа и заклучи на крајот: „Можеме да зборуваме за тоа и во„Magazine In“.

Следуваа одговорите на нејзините следбеници, но потоа од маж беше испратена порака и ги воодушеви сите дами! Се обрати Југослав Кариќ, а Сања неговите зборови ги сподели на „стори“.


Нема кој што да мисли или да даде шанса – на она што го прави една жена е нејзиниот пат кон себе … Нема погрешно кафе, погрешен секс, паѓање од потпетици, погрешна порака, а камоли да плачеме во јавност … Тоа жена што го поминала сето ова не е ниту полоша ниту подобра од онаа која не е !!! Веќе е побогата, со животни искуства што ја прават жена од свила и злато … и нејзината солза, тоа не е обична солза … нејзиниот збор , тоа не е обичен збор … нејзиниот пад од петиците веќе не е обичен пад … и нејзиниот живот сигурно не е обичен живот … таа е жена која живее во ритамот на Универзумот … таа е Божица … пред се пред себе и поради јас самиот … , напиша тој.

За потсетување, пред неколку недели ТВ водителката сподели со јавноста дека нејзиниот брак со Александар Ухрин пропадна и дека станува збор за период кога тој ќе биде административно потврден.

Пред неколку дена, Сања напиша дека секој треба, барем еднаш во животот, да ги задоволи своите страсти и да ужива во љубовта.

Убедена сум дека барем еднаш во животот треба да дозволиме страста целосно да не преплави, да и се предадеме и да уживаме во нашата нова животна улога. Но, само ако сами ја избереме. Се согласувам со мојот пријател кој ми рече на ручек една сабота дека секој од нас е заменлив е само прашање дали квалитетот е секогаш ист, изјави тогаш водителката.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...