Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Скопјанец ПРЕТЕПАН на паркинг зад кафеана на „Џон Кенеди“

Доцна синиќа, односно во 21: 11 часот во СВР Скопје, И.Ш.(28) од с.Копаница, Скопско, пријавил дека на 31.08.2020 околу 13: 40 часот на паркинг позади угостителски објект на ул.„Џон Кенеди“, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од Г.А..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...