Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

СЕРИЈА А: Несторовски тргнува против Специја, Елмас и Наполи гости кај Парма, Пандев го пречекува Кротоне

Денеска со ждрепка беше одреден распоредот на натпреварите за новата сеозна во италијанската Серија А. Популарното Калчо новата сеозна ќе ја започне на 19 септември, а треба да заврши на 23 мај идната година.

Во премиерното коло, актуелниот шампион Јувентус на домашен терен го пречекува тимот на Сампдорија. Елиф Елмас и Наполи тргнуваат со гостување кај Парма, додека Удинезе на Илија Несторовски ќе биде домаќин на новиот прволигаш Специја.

Горан Пандев и неговиот тим Џенова во премиерното коло се домаќини против новајлијата Кротоне.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

Светски познатата пејачка Ерика Баду изненади многумина кога на Twitter објави дека е позитивна и негативна на тестот за вирусот корона. Ерика направи брз...