Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Реал Мадрид има сериозен проблем

Реал Мадрид се соочува со голем проблем пред стартот на сезоната, а тој се вика Герет Бејл. Фудбалерот на Велс не дозволува на да биде продаден, ниту пак седнува да разговара за негово заминување.

Бејл уште на стартот им порача на челниците на клубот дека треба да го исплатат доколку сакаат да се ослободат од него. Но, оваа опција не му се допаѓа на Флорентино Перез. Бејл има уште две години од доворот со кралскиот тим, а во една сезона заработува 17 милиони евра, што значи дека Реал треба да му искешира 34 милиони евра.

За сега од страна на Бејл нема желба за разговор, останува да одлучи Реал дали ќе го трпи или ќе го исплати.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...