Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Погледнете како изгледа хамбургер од Мек Доналдс стар 24 години

Старица која чувала хамбургер од МекДоналдс во кутија од 1966 година покажала како изгледа после повеќе од две децении.

Корисник на ТикТок ја снимил својата баба која отворила кесе во кое се наоѓал помфрит и хамбургер, кој е купен пред 24 години. Хамбургерот е чуван во оригиналан книжна кеса која потоа е ставена во кутија за чевли.

Старицата тврди дека хамбургерот изгледа недопрен после сите години, но не открила зошто го чувала толку долго.

“Пофритот изгледа како да паднал под седиште на автомобил пред еден месец, но не се распаднал ниту скапал. Хамбургерот исто така изгледа добро“, изјавила старицата.

Видеото собрало над милион прегледи на ТикТок.

Слично со хамбургер на МекДоналдс направил и Дејвид Випи кој го купил 1999 година и потполно го заборавил во својот капут.

МекДоналдс и порано се огласувал по повод вакви случаи.

“За да дојде до распаѓање, потребни се одредени услови, особено влажност. Без доволна влажност, бактериите нема да размножуваат со што нема да дојде и до распаѓање. Слично е и со храната која е направена дома“, соопштено е од Мек Доналдс.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...