Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Кулушевски: Мене ми беше лесно да одлучам да играм за Шведска!!!

Фудбалска бура во Шведска. Анел Амелхоџиќ ги минал сите младински репрезентации на таа земја, и сега кога требало да настапи за А селекцијата, дефанзивецот ги “откачил“ швеѓаните и решил да игра за Босна и Херцеговина, од каде и потекнува.

Тамошните медиуми за коментар го прашале Дејан Кулушевски, новиот член на Јувентус, кој пак за разлика од Амелхоџиќ, место за Македонија реши да игра за Шведска.

„Мене ми беше лесно да одлучам. Јас сакав да играм за Шведска. Јас не знам зошто Амелхоџиќ ја одбра БиХ, тој си знае најдобро, но ако тој мисли дека тоа е вистинска одлука за него тогаш така и нека биде.Понекогаш е тешко да го заборавиш своето потекло“ изјавил Кулушевски.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...