Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Короната го “покоси“ ПСЖ: Позитивни Нејмар, Ди Мариа, Паредес…

И официјално се знае кои се тројцата заразени играчи на ПСЖ од Ковид-19. Како што пренесуваат медиумите во Франција тоа се Нејмар, Ди Мариа и Паредес. Секако дека ова е голем удар за евопскиот вицешампион, кој за една недела треба да ја одигра својата првенствена среднба и тоа против Ленс. Правилото кое Лига 1 го воведе вели дека клубот може да побара одложување на мечот само ако има најмалку четворица играчи позитивни на коронавирусот.

Инаку неколку играчи ма ПСЖ биле на одмор на Ибица, меѓу нив и Ди Мариа и Паредес, па се претпоставува дека овие двајца таму се заразиле. Сепак покрај нив таму биле и Икарди, Навас, Рико…но тие се негативни.

Од клубот со соопштение потврдија дека тројца играчи на ПСЖ се позитивни на Ковид-19.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...